Anonym ohlásil výbuch bomby na více než desítce míst v Česku

Anonym dnes telefonicky oznámil uložení bomby na pražském hlavním nádraží a dalších víc než deseti místech v Česku. ČTK to řekla mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská. Neupřesnila další konkrétní místa, na která se hrozba vztahuje, ani jejich počet. Policie zasahuje, o případné evakuaci se rozhoduje. Podle informací magistrátů a policie se hrozba vztahuje také na Plzeň a Pardubice, tamní budovy magistrátů a nádraží.

Umístění nástražných výbušných systémů anonym oznámil nejenom policii, uvedla Janovská. Policisté podle ní přijali opatření. „Jaká opatření a na kterých místech asi blíže specifikovat nebudeme z taktických důvodů,“ dodala. Lidé podle ní dostanou informace od hlídek na místech, kde policisté zasahují.

Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman potvrdil hrozbu bombou, v budovách magistrátu podle něj začala evakuace.

Podle plzeňské policie se hrozba bombou týká i tamního hlavního nádraží, mluvčí plzeňského magistrátu uvedl, že se evakuují všechny magistrátní budovy.

Internetové stránky Pardubic s odkazem na informace policie uvedly, že bomba má vybouchnout v budově pardubického magistrátu ve 12:00, v budově Základní školy Resslova ve 12:15 a o čtvrt hodiny později na hlavním nádraží v Pardubicích, Praze a Plzni.

Po 10:00 evakuovala ZŠ Resslova všechny žáky i zaměstnance, pro některé děti si už přijeli rodiče, řekl ČTK školník František Horníček. Úředníci krajského úřadu a magistrátu opustí budovy nejpozději do poledne a dnes se už do práce nevrátí. Objekty na Pernštýnském náměstí, Komenského náměstí, náměstí Republiky a Štrossově ulici jsou uzavřené i pro veřejnost, sdělili mluvčí úřadů.

„O půl deváté zavolal anonymní volající, jednou větou oznámil, že ve dvanáct vybuchne bomba. Úředníci odcházejí domů,“ řekl mluvčí pardubické radnice Radim Jelínek.

Pardubické vlakové nádraží bude prázdné v poledne. Některé vlaky pojedou oklikou přes Hradec Králové, jiné počkají, uvedl ředitel Regionálního obchodního centra Pardubice Tomáš Netolický. Provoz bude mezi 12:15 a 12:45 zastaven kvůli „zásahu složek záchranného systému“ také na pražském a plzeňském hlavním nádraží, vyplývá z webu Českých drah.

Newsletter