Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Dolarový index se posunul k hranici 90,2 bodů, euro proti dolaru krátce atakovalo 1,2140 EURUSD. Měny regionu nenabraly jasný směr. Polský zlotý drží mírné zisky, ve ztrátě je forint a koruna. U české měny se ukazuje, že hranice 26,09 za euro by mohla fungovat jako support.

AP: Republikáni budou na Clintonovou útočit, i když volby vyhraje

Demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou ani v případě volebního vítězství nečekají klidné dny, protože někteří stoupenci Donalda Trumpa nehodlají ustat ve své kritice. Napsala to agentura AP. Nově zvolení prezidenti si po volbách užívají přívětivého postoje Kongresu i médií, pro Clintonovou to ale zřejmě v případě vítězství platit nebude.

Někteří vysoce postavení republikáni podle AP budou usilovat o zpochybnění mandátu Clintonové, poslanci v Kongresu budou blokovat jejího kandidáta na uvolněné místo v Nejvyšším soudu, budou vyšetřovat její kauzy a nezastaví se prý ani před impeachmentem, tedy ústavní žalobou.

Pokusům o impeachment už čelil bývalý prezident a manžel Clintonové Bill Clinton v důsledku své aféry se stážistkou Monikou Lewinskou, kdy se dopustil nepravdivé výpovědi.

Republikáni se i po volbách hodlají zaměřit na vyšetřování kauzy se služebními e-maily Clintonové odesílanými ze soukromého serveru, na smrt Američanů v libyjském Benghází či na fungování nadace Clintonových.

V Kongresu se republikánští poslanci podle AP nehodlají pustit do spolupráce s Clintonovou na tvorbě zákonů, protože bývalou ministryni zahraničí považují za nedůvěryhodnou. Hlásí se k prohlášením Donalda Trumpa, který svou sokyni častuje nevybíravými výrazy a hrozí, že ji po volbách nechá zavřít.

Newsletter