Aplikace VOS.health řeší well-being na pracovišti. Spokojení zaměstnanci jsou o 12 % produktivnější

Aplikace VOS.health, která za pomoci nejnovějších technologií a umělé inteligence pomáhá s mentální pohodou, plánuje vstoupit také do firemního segmentu v podobě benefitního programu pro zaměstnance. Spokojenost v práci totiž hraje pro zaměstnance až 4x větší roli než výše finanční odměny. Dle průzkumu Oxfordské univerzity spokojený zaměstnanec také zvyšuje produktivitu firmy až o 12 %, a lidé, kteří jsou v práci šťastní, jsou také méně náchylní ke změně povolání. Společnost, která se stará o well-being svého týmu je tak jako celek více produktivní. Na tyto aspekty a na mnoho dalších se zaměřuje právě aplikace VOS.health, kterou už používají desítky tisíc lidí na celém světě. 

“Psychické zdraví je v aktuální situaci způsobené pandemií koronaviru ještě důležitější než kdy dřív. Lidé často pracují na home office, takže je ještě složitější zjistit, jestli jsou zaměstnanci vaši firmy spokojení a něco jim nechybí. Neoddiskutovatelným trendem poslední doby je péče o well-being. Své zaměstnance už dávno neokouzlíte multisportkou a příspěvkem na kulturu, do středu zájmu se dostává psychické zdraví. A i na to cílíme s aplikací VOS.health. Je to jednoduchý a intuitivní nástroj, který pomáhá lidem s udržením psychické pohody,” říká Jiří Diblík, CEO VOS.health.

Spokojený zaměstnanec, klíč k úspěchu

Mimo větší produktivitu a menší náklonnost ke změně zaměstnání má spokojenost zaměstnanců přímý vliv řadu dalších faktorů, které nemusí být na první pohled hned vidět. Nespokojený člověk snižuje svou špatnou náladou efektivnost ostatních členů týmu.

“Jsem ráda, že aplikace VOS.health šíří povědomí o důležitosti duševního zdraví na pracovišti. Společně s dalšími psychology navrhujeme prvky aplikace tak, aby byly v souladu s nejnovějším výzkumem. Já mimo jiné pracuji na zabudování prvku behaviorální aktivace, což je prokázaná metoda na léčbu deprese. K aplikaci připravujeme i samostatnou vědeckou studii, díky které budeme její funkce nadále ověřovat a zdokonalovat. Doufám, že i díky VOSu se usnadní konverzace na pracovišti o tom, jak si udržet psychickou pohodu, a sníží se stigma, které v této oblasti bohužel stále existuje,” dodává Tereza Růžičková, vědkyně a psycholožka z Univerzity v Oxfordu, která spolupracuje na vývoji VOS.health.

Co VOS.health pro firmy umí?

Aplikace je v první řadě digitální deník. Na základě jednoduchých otázek dokáže určit náladu uživatele a následně mu dá personalizované rady – co dělat, aby se cítil lépe. Podstatnou funkcionalitou appky je i propojení s HealthKit, Google Fit, počasím, časem u obrazovky a dalšími reprezentativními datovými zdroji. Právě tato data mohou hrát velkou roli pro rozpoznání příčin změn nálad, což umělá inteligence aplikace vyhodnotí a dokáže na to reagovat. VOS také nabídne širokou škálu intervenčních metod jako jsou dechová cvičení, afirmace, behaviorální aktivace, ASMR, přímé propojení s terapeutem či s krizovou linkou. Nadstavbou je pak vzdělávání v oblasti duševního zdraví.

A jak toho může využít vedení firmy?

Umělá inteligence VOS.health anonymě zpracovává agregovaná anonymní data a následně je schopná vedení firmy přinést analýzu well-beingu a obecné spokojenosti ve společnosti. Právě bezpečnost a soukromí jsou pro VOS klíčové faktory, a tak veškerá data zůstávají v bezpečí pouze mezi uživatelem a jeho telefonem. Management na základě této analýzy může identifikovat stresory, vliv celofiremních změn a rozhodnutí, porovnávat oddělení a následně přijímat rozhodnutí vedoucí ke zlepšení spokojenosti.

Ekosystém aplikace se rovněž již brzy dokáže spojit s Google Workplace, Slack, Asana, Basecamp, Microsoft Teams a dalšími oblíbenými firemní nástroji. VOS samozřejmě podléhá standardům GDPR a ISO. Klíčové benefity aplikace jsou snížení absence v práci, zvýšení produktivity, pochopení nálad zaměstnanců, prevence mentálních problémů, identifikace stresorů a propojení s týmem při práci z domova.

O VOS.health

VOS.health je mobilní aplikace, která pomáhá lidem překonávat psychicky náročné situace, udržovat přehled o jejich náladě a pracovat na dlouhodobém zvýšení spokojenosti. Jde o digitální prostor, kde si každý může zaznamenávat náladu, pocity a emoce a pracovat na jejich zlepšení. Ty pak s využitím intuitivní umělé inteligence a strojového učení analyzovat, a díky tomu lépe porozumět sám sobě. Pro dosažení pozitivních výsledků učí VOS uživatele sebereflexi a využívá intervenčních metod.

Aplikace spolupracuje s Apple Health či Google Fit a na jejich základě dává uživateli personalizovaná doporučení. VOS je ale i komunita lidí, které spojuje zájem o duševní zdraví, komunita, jež má ambice časem komplexně obstarat mentální zdraví svých členů a pečovat o něj.

Za pomoci fundovaných odborníků vyvinulo VOS.health české digitální studio Qusion. Vývoj aplikace finančně podpořila skupina Miton.

Newsletter