Apple letos podle analytiků prodá osm milionů hodinek Apple Watch

Americká společnost Apple v letošním roce prodá osm milionů nových chytrých hodinek Apple Watch. Předpověděli to podle agentury Reuters analytici firmy Société Générale. Apple hodlá prodej těchto hodinek zahájit 24 dubna. 

Podle nejnovějších recenzí představují Apple Watch „krásné“ a „stylové“ chytré hodinky, které mohou lidem na cestách usnadnit život. Recenzenti nicméně kritizují nízkou životnost baterie a pomalé aplikace, píše agentura Reuters.

Velký den Applu: Apple Watch a nový MacBook

„Apple Watch jsou zatím vhodné pro průkopníky,“ uvedl například Geoffrey Fowler z listu The Wall Street Journal. „Mapové aplikace jsou tak pomalé, že člověk dostává chuť vytáhnout papírové mapy,“ dodal. 

Baterie hodinek by podle Applu měla na jedno nabití vydržet 18 hodin. Recenzentka Lauren Goodeová z technologického serveru Re/Code upozorňuje, že tato výdrž zaostává za podobnými elektronickými zařízeními jiných výrobců. Scott Stein ze serveru CNET navíc poukazuje na pomalé dobíjení baterie. 

Apple Watch po spárování s telefonem iPhone umožňují uživatelům například kontrolovat internetovou poštu, poslouchat hudbu či telefonovat. Farhad Manjoo, který hodinky recenzoval pro list New York Times, nicméně upozorňuje, že použitý software je složitý a není vhodný pro technologicky nezkušené uživatele, což je u zařízení firmy Apple neobvyklé. 

Apple a dividenda: Co se čeká?

Cena hodinek bude začínat na 349 dolarech (zhruba 8840 Kč), zájemci o luxusní verzi „Edition“ si však budou muset připravit nejméně 10.000 dolarů (přes 25.000 Kč). 

Společnost Apple poprvé oficiálně představila hodinky Apple Watch loni v září. Cena akcií podniku od té doby stoupla téměř o čtvrtinu. Apple Watch jsou prvním produktem nové kategorie, který firma vytvořila pod vedením generálního ředitele Tima Cooka. Ten v roce 2011 nahradil v čele podniku legendárního Steva Jobse, který brzy poté zemřel na rakovinu. 

Apple vstupuje do streamingové hry

Newsletter