Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu oslabují. Nejvyšší ztráty registruje polský zlotý patrně reagující na zprávy z minulého týdne ohledně možného snížení sazeb a dalších intervencí.

Apple nabízí výměnu baterií u některých telefonů iPhone 6S

Americká technologická společnost Apple nabízí bezplatnou výměnu baterií u menšího počtu telefonů iPhone 6S, které se mohou nečekaně vypnout. Firma ve své zprávě uvedla, že opatření se týká přístrojů vyrobených v září a říjnu loňského roku. Apple tvrdí, že závada nepředstavuje bezpečnostní riziko.

Podle serveru AppleInsider má upozornění Applu zřejmě rozptýlit obavy, že přístroje iPhone se potýkají s podobnými problémy, jaké mají s baterií telefony Galaxy Note 7 jihokorejského konkurenta Samsung Electronics.

Samsung začátkem září začal stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7 kvůli zprávám, že některým přístrojů se vznítila baterie. Zákazníkům nabídl Samsung finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. Následně se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Některé země a letecké společnosti kvůli obavám z bezpečnostního rizika zakázaly přítomnost telefonů Galaxy Note 7 na palubě letadel.

Newsletter