Apple vybuduje v Číně další projekty v oblasti solární energie

Americký výrobce elektroniky Apple vybuduje v Číně další projekty v oblasti solární energie. Na zajištění více energie z obnovitelných zdrojů hodlá spolupracovat i s místními dodavateli. Ve středu to oznámila firma. Apple se v minulosti v Číně potýkal s kritikou, že jeho regionální obchodní partneři patří k silným znečišťovatelům životního prostředí.

Kapacita nových solárních projektu v severní, východní a jižní Číně má činit 200 MW. Podle Applu to odpovídá energii, kterou spotřebuje více než 265.000 čínských domácností za jeden rok. Hlavní dodavatel Applu Foxconn v rámci středečního oznámení sdělil, že do roku 2018 vybuduje v Číně projekty na výrobu solární energie o kapacitě 400 MW.

Čínské organizace na ochranu přírody před čtyřmi lety obvinily Apple, že záměrně přehlíží, jak jeho dodavatelé znečišťují životní prostředí v zemi vypouštěním jedovatých plynů a odpady s obsahem těžkých kovů. Organizace na ochranu přírody Greenpeace ve Spojených státech Applu v roce 2012 vyčetla, že ve svých datových úložištích příliš spoléhá na energie na bázi spalování fosilních paliv. Tento týden ve středu Greenpeace podle agentury Reuters uvedla, že pokud jde o posun k zelenějším energiím v jeho dodavatelském řetězci, učinil Apple velký krok kupředu.

Apple ohlásil svůj první významnější solární projekt v Číně před několika měsíci. Šlo tehdy o dvě solární farmy v provincii S‘-čchuan. Společnost nyní tvrdí, že její aktivity v Číně jsou uhlíkově neutrální, neboť solární instalace vyrábějí více energie, než se spotřebuje v kancelářích Applu a v jeho obchodech po celé zemi.

Newsletter