Asiana obhájila pozici nejlepšího prodejce letenek SkyTeamu

Cestovní agentura Asiana, provozovatel letenkového portálu Letuška.cz, obdržela ve čtvrtek cenu pro nejlepšího tuzemského obchodního partnera aliance SkyTeam za rok 2018. Vítězstvím tohoto prestižního každoročního ocenění pro největší IATA prodejce, ve kterém se Asiana pravidelně umísťuje na předních místech, obhájila první příčku z předešlých let. Na druhém místě se umístila stejně jako v loňském roce společnost Student Agency před společností American Express, která doplnila trojici nejlepších.

Slavností vyhlášení SkyTeam Award Evening se konalo v prostorách pražské restaurace Il Mulino. Cenu osobně převzal ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. „Minulý rok pro nás byl v mnoha směrech rekordní. S Asianou se nám dařilo v oblasti MICE, které jsme věnovali zvýšenou pozornost, ale jsem rád, že i portál Letuška.cz překonal sám sebe a lámal rekordy v internetovém prodeji letenek i na poli firemního cestování. Navázat na tak úspěšné období pro nás bude velká výzva, ale doufám, že se nám to podaří a udržíme si pozici nejsilnějšího partnera SkyTeamu v Česku,“ komentoval Trejbal.

Globální uskupení SkyTeam, založené v roce 2000, sdružuje 19 leteckých dopravců. Letecké společnosti sdružené v SkyTeamu zajišťují značnou část letů z Prahy. Celosvětově se jedná o 14 500 letů denně do 1 150 destinací v 175 zemích. Za rok přepraví 630 miliónů cestujících.

O společnosti ASIANA a portálu Letuška.cz
Společnost ASIANA byla založena v roce 1993. Její portál Letuška.cz byl spuštěn v roce 2001 jako první online prodejce letenek v České republice a střední a východní Evropě. Letuška.cz se stala prvním úspěšným start-upem ve svém oboru v ČR, naučila Čechy nakupovat letenky přes internet. ASIANA patří rovněž mezi nejvýznamnější poskytovatele cestovních služeb pro korporátní klienty. Divize Europea.Travel se věnuje oblasti MICE. Organizuje eventy, konference, teambuildingové aktivity pro tuzemské firmy, nadnárodní korporace i zahraniční subjekty. Jazykové pobyty a studium v zahraničí ASIANA nabízí prostřednictvím portálu Study.cz.

Newsletter