Dolar dál čerpá z rostoucích výnosů, které podpořila nejen nad očekávání lepší data z trhu práce, tak i schválení fiskálního balíčku o velikosti 1,9 bil. USD v Senátu USA. Americký desetiletý státní dluhopis prolomil hranici 1,6 %. Oslabující euro proti dolaru stahuje měny regionu. Koruna oslabila k hranici 26,40 za euro.

Atentát Nice: Odhady hovoří o 60 mrtvých a 100 zraněných

Až šest desítek lidí zemřelo při útoku ve francouzském městě Nice, kde do davu lidí oslavujících státní svátek najelo nákladní auto. Uvedl to místní prefekt v televizní stanici BFM TV a bylo upřesněno později. Na místě je podle něho až stovka zraněných. Po útoku se podle francouzských médií rozpoutala přestřelka mezi posádkou auta a policií, při níž řidič vozu zahynul. Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se ukryli.

K útoku došlo okolo 22:30 na rušné promenádě ve chvíli, kdy se lidé shromáždili, aby sledovali ohňostroj při oslavě Dne pádu Bastily. „Drazí obyvatelé Nice. Řidič náklaďáku zřejmě zabil desítky lidí. Zůstaňte v tuto chvíli doma,“ uvedl na twitteru šéf místní samosprávy Christian Estrosi.

Fotografie na sociálních sítích ukazují řadu bezvládně ležících těl. Francouzský prezident François Hollande svolal kvůli útoku zasedání krizového štábu.

Newsletter