AtomTrace jde na burzu. Setkání s managementem firmy je 15.11.

Technologická společnost AtomTrace, český výrobce specializovaných přístrojů provádějících prvkovou laserovou analýzu materiálů metodou LIBS, míří na trh pražské burzy START. Pražská burza nabízí setkání s managementem firmy, které se koná ve čtvrtek 15. listopadu v 18:00 v budově burzy. Úpis akcií firmy AtomTrace a.s. bude ukončen v úterý 27. listopadu, kdy se bude konat poslední START Day pro rok 2018.

Původně startupový projekt vzniklý z výzkumného centra CEITEC již dodává své přístroje jak výzkumným institucím a univerzitám, tak i do průmyslu v USA, Evropě či nově také v Číně.

„Technologické know-how společnosti spolu s širokým spektrem průmyslových aplikací nabízí investorům příležitost podílet se na rozvoji unikátní tuzemské společnosti. S ohledem na historický úspěch technologických emisí na trhu START věříme, že o akcie společnosti bude velký zájem z řad privátních investorů, ale i institucionálních investorů, kteří se budou chtít z pozice nových akcionářů připojit k oceňovanému týmu prof. Kaisera“, říká Jakub Burda, Managing Director, Roklen Corporate Finance.

AtomTrace a.s. je ryze česká společnost se sídlem v Brně, která vyvíjí a vyrábí speciální přístroje využívající metodu spektroskopie laserem buzeného plazmatu (laser-induced breakdown spectroscopy, tzv. LIBS), která umožňuje pomocí vystřelených laserových paprsků provádět on-line prvkovou analýzu materiálů na povrchu zkoumaného předmětu a v jeho podpovrchových vrstvách, a to jak v laboratorních podmínkách, tak i ve venkovním prostředí, při tzv. dálkové analýze. Analytické přístroje společnosti AtomTrace a.s. jsou určeny pro výzkum a školství, pro průmysl, pro forensní vyšetřování, do budoucna i pro klinický výzkum či zemědělství.

Newsletter