Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu, které tak zpevnily. Koruna po krátké korekci dopoledních zisků začala opět posilovat, a to až na hranici 26,10 za euro.

Audi jedná o spolupráci s další čínskou automobilkou SAIC

Výrobce luxusních vozů Audi z německé skupiny Volkswagen jedná o dlouhodobé spolupráci s největší čínskou automobilkou SAIC Motor. Německý podnik to uvedl v dnešním sdělení. Audi dosud v Číně vyráběla auta ve společném podniku s tamní společností FAW Group.

Audi vstoupila na čínský trh už dávno a její vozy tam jsou ve svém segmentu stále nejprodávanější značkou. V poslední době ale jejich podíl významně snižují novější modely konkurentů, jako je Mercedes-Benz z německé automobilky Daimler, Lexus z japonské skupiny Toyota Motor a Cadillac od americké General Motors.

Audi dnes potvrdila, že s FAW hodlá nadále spolupracovat. Plán růstu produkce společného podniku s FAW předpokládá výrobu vozů typu SUV a všech typů sedanů. Audi s FAW podle agentury Reuters také založí nový společný podnik v Pekingu se zaměřením na oblast přepravy a digitálních služeb.

Newsletter