Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Aukro chystá expanzi na trhu, do portálu vstupuje nový investor

Aukro.cz, jeden z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších obchodních portálů v Česku, úspěšně dokončil přechod na vlastní platformu a plánuje expanzi na tuzemském trhu. Do pěti let plánuje zaujmout 10% podíl v české e-commerce, s čímž souvisí i změna ve vlastnické struktuře.

Aukro je největším online tržištěm v Česku a jedním z vůbec nejnavštěvovanějších obchodních portálů u nás. Ročně se přes něj prodá na 12 milionů položek, což představuje zhruba 23 prodejů každou minutu. Spravuje téměř 4 miliony uživatelských účtů a denně ho navštíví přes 200 tisíc uživatelů.

Do pěti let chce Aukro zaujmout 10% podíl na tuzemském e-commerce trhu. Proto se portál, který v loňském roce přešel zpět do rukou českých investorů, rozhodl pro přechod na novou platformu. Poté, co byl tento krok v létě letošního roku úspěšně završen, se Aukro definitivně oddělilo od polské Allegro Group, jíž bylo součástí od svého založení do roku 2016.

V čele investorské skupiny, která Aukro v roce 2016 převzala, stojí zakladatel portálu Václav Liška spolu s BDO Advisory – jednou z největších celosvětových účetních a poradenských společností – a Agora Development, která působí jako distributor spotřební elektroniky, IT technologií, mobilní techniky a fototechniky na českém a slovenském trhu.

Aukro se chce i nadále přizpůsobovat zákazníkovi 21. století, proto připravuje akvizici nadějných startupových projektů. Oznámilo rovněž vstup dalšího investora, kterým je fond Leverage Technology, jenž získá 15% podíl.

„Rádi bychom, aby vstup nového investora do tak významného hráče v české e-commerce, jako je Aukro, byl vnímán jako pozitivní signál pro celý trh. Tuzemská e-commerce je na vzestupu a my se musíme přizpůsobovat požadavkům nové doby. Po přechodu na novou platformu jsme připraveni na vyšší návštěvnost i rychlejší transakce a chceme hrát na trhu ještě výraznější roli, než je tomu nyní,” prozrazuje plány ředitel Aukra Václav Liška.

„Strategií našeho fondu Leverage Technology je investovat kapitál v oblasti e-commerce a online technologií do silných hráčů, kteří mají potenciál dalšího růstu a expanze. Aukro tyto podmínky splňuje a považujeme jej za jeden z nejstrategičtějších subjektů na českém internetovém poli,” říká Matěj Boruta, CEO & Partner Leverage Technology.

„Investici jsme zrealizovali na základě téměř ročního pozorování této společnosti a také na základě dlouhodobého vztahu s Aukro týmem, se kterým jsme si sedli také po lidské stránce. Na rozvoji Aukra se chceme aktivně podílet a vytvářet synergie s dalšími subjekty, které bude mít fond Leverage Technology v portfoliu,“ dodává Boruta.

O společnosti Aukro.cz
Aukro.cz vzniklo ve Zlíně v srpnu 2003 jako první obchodní portál v Česku, který podporoval aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Dnes patří mezi nejnavštěvovanější komerční stránky v ČR, za rok se na něm prodá přes 12 milionů položek, což představuje zhruba 23 prodejů každou minutu. Mezi lety 2011 a 2016 bylo Aukro součástí Allegro Group, poté se vrátilo do rukou českých investorů – svého zakladatele Václava Lišky a společností Agora Development a BDO Advisory.
O fondu Leverage Technology
Fond Leverage Technology byl založen v roce 2017 a disponuje investičním týmem, který stál u počátku projektu Liftago, brokerské společností Axiory, srovnávače ověřených makléřů FÉRmakléři.cz, agregátoru inzertních serverů Strel.to dále například pomáhal lokalizovat projekt Valuto. Jeho investiční strategie se orientuje na e-commerce a online technologické společnosti v CEE, kterým poskytuje synergie s aktuálním portfoliem fondu, partnerskými subjekty a pomáhá při strategickém rozvoji společností. Spolupracuje s investory, kteří mají chuť se podílet na nových technologiích a rostoucích trzích.

Newsletter