Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu po ranním oslabení odmazávají ztráty. Nejvíce posiluje koruna, a to až k hranici 26,15 za euro, která dříve zafungovala jako support.

Australská jednička ve stavebninách Boral koupí v USA Headwaters

Největší australský výrobce stavebních materiálů Boral se dohodl na koupi americké společnosti Headwaters za 2,6 miliardy dolarů (66 miliard Kč). Australská firma dnes uvedla, že akvizicí si zvýší tržby ve Spojených státech na zhruba dvojnásobek.

Boral nabídl akcionářům Headwaters 20procentní prémii k páteční závěrečné tržní ceně. Spojení by mělo během čtyř let od dokončení ušetřit na nákladech kolem 100 milionů dolarů ročně, uvedl šéf astralské společnosti Mike Kane.

Sloučená společnost bude „předním výrobcem a distributorem stavebních produktů a materiálů k výstavbě infrastruktury, obytných nemovitostí i k opravám a rekonstrukcím komerčních a veřejných staveb,“ řekl šéf Headwaters Kirk A. Benson.

Podle agentury Reuters jde od australské firmy o chytrý tah s dobrým načasování. V USA se po zvolení Donalda Trumpa čeká výrazné zvýšení vládních výdajů na infrastrukturu, což by mělo podpořit celý stavební trh.

Headwaters za svůj poslední finanční rok zvýšil tržby o devět procent na 975 milionů USD. Boral má roční tržby kolem čtyř miliard USD a ve světě zaměstnává přes 12.000 lidí.

Newsletter