Australský projekt Photon Energy získal stavební povolení

Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy dnes oznámila, že od obce Leeton (Nový Jižní Wales) obdržela stavební povolení na výstavbu solární elektrárny o výkonu 28,6 MWp, kterou společnost plánuje vybudovat a spravovat v rámci vlastního dlouhodobého portfolia.

Dříve ohlášený projekt fotovoltaické elektrárny v Leetonu byl mezitím rozšířen na 28,6 MWp a je v konečné fázi procesu připojení do sítě regionálního provozovatele elektrické distribuční soustavy Essential Energy. Projekt by měl být připraven k výstavbě do konce roku 2017.

„Stavební povolení pro náš projekt v Leetonu je významným milníkem pro Photon Energy v Austrálii, potvrzujícím naši dlouhodobou strategii a zaměření na australský trh,“ komentuje Michael Gartner, ředitel Photon Energy Australia.

„Elektrárna v Leetonu víc než zdvojnásobí naše stávající převážně evropské portfolio o výkonu 26 MWp, vyrovná sezónní rozdíly ve výrobě a nadále posílí náše stálé příjmy z prodeje elektřiny,“ vysvětluje Georg Hotar, výkonný ředitel společnosti Photon Energy.

V Maďarsku, dalším hlavním trhu pro Photon Energy, společnost nabyla osm fotovoltaických projektů v regionu Komárom-Esztergom, které budou vyvinuty, postaveny a spravovány v rámci vlastního portfolia společnosti. Jejich celková plánovaná kapacita činí 4,5 MWp a očekává se, že budou připraveny k výstavbě do konce prvního čtvrtletí 2018.

„Dnešní akvizice osmi dalších projektů je důležitým krokem k dosažení našeho cíle, postavit 50 MWp fotovoltaických elektráren pro vlastní dlouhodobé portfolio v Maďarsku,“ komentuje Georg Hotar. „Vstup do Maďarska upevnuje naši pozici na rychle rostoucím středoevropském fotovoltaickém trhu a zdůrazňuje náš záměr zvětšit naší bázi vlastních aktiv dlouhodobě generujících stabilní výnosy a současně otevřít další příležitosti pro služby EPC a O&M tomto novém trhu.“

Tato akvizice zvýšila plánovanou kapacitu projektové pipeline v Maďarsku na 10,8 MWp.

Photon Energy v současné době vydává pětiletý eurový dluhopis v Německu, Lucembursku a Rakousku se 7,75% kupónem a čtvrtletní výplatou, kterým bude financována expanze společnosti v Austrálii a Maďarsku.

Newsletter