Výprodejní tlaky se dolaru nepouští. Americká měna oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Koruna profituje z větší ochoty riskovat, kterou na FX trzích pozorujeme. Pomáhá i nárůst domácích tržních sazeb. Kurz se posunul krátce pod 25,50 za euro.

Automobilka Honda zvýšila čtvrtletní zisk, zlepšila výhled

Japonská automobilka Honda Motor ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září zvýšila provozní zisk téměř o dvě pětiny na 228 miliard jenů (téměř 54 miliard Kč). Firma navíc zlepšila odhad celoročního zisku. Předpokládá totiž, že snižování nákladů vykompenzuje negativní dopady silnější domácí měny.

Čtvrtletní zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 160 miliard jenů. V celém finančním roce Honda podle nové prognózy počítá s provozním ziskem 650 miliard jenů (zhruba 153 miliard Kč). V předchozím výhledu přitom celoroční zisk odhadovala pouze na 600 miliard jenů.

Automobilka zvýšila rovněž odhad celoročního odbytu, a to na 4,98 milionu vozů z dříve předpokládaných 4,915 milionu. Honda je třetím největším výrobcem automobilů v Japonsku za konkurenty Toyota a Nissan.

Newsletter