Dolar před dnešním zasedáním Fedu navyšuje zisky a proti euru se posouvá zpět pod hranici 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb podpořil korunu. Kurz zpevnil pod 25,65 za euro.

Bábek: Organismus, který se nebrání, si nezaslouží přežít

V noci 13. listopadu 2015 zaútočili v Paříži islámští zločinci. Zdůrazňuji, že to jsou zločinci, žádní bojovníci či cokoli jiného. A jako proti zločincům je třeba proti nim zakročit a postupovat. Zároveň jsem použil přívlastek islámští. Islám je dlouhodobě hrozbou naší civilizace, získává na síle a přidává na brutalitě. Pokud to nepřijmeme jako fakt a společnost bude manipulována k přehnaně přátelskému a vstřícnému postoji k Islámu, bude Islám dále posilovat.

Hollande: Útoky spáchal IS, jde o akt války – Sledujeme ONLINE

Ve Francii nyní došlo k tragédii a je mi líto zmařených životů. Takové tragédie už poznali v USA, ve Španělsku, v Německu i ve Velké Británii. Naší zemi se zatím teroristické útoky vyhýbají, ale pokud nebudeme ostražití a důslední v boji proti Islámu, zažijeme jednou takovou hrůznou noc také.

Vláda České republiky se vyjadřuje nyní pragmaticky a za jejími vyjádřeními můžeme stát. Pokud to nejsou jen slova, protože platí, že: Organismus, který se nebrání, si nezaslouží přežít.

Radomil Bábek, předseda Asociace podnikatelů a manažerů, pro Roklen24

Newsletter