Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu po ranním oslabení odmazávají ztráty. Koruna se jako jediná zatím vrátila do ziskového teritoria v rámci dnešního obchodního dne. Zlotý a forint stále lehce ztrácí.

Babiš: ČSSD lhala, že „lex Babiš“ nepostihne současné ministry

AKTUALIZOVÁNO – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i poslanci sociální demokracie lhali, když tvrdili, že novela o střetu zájmů postihne až budoucí ministry, uvedl dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO). Sněmovna podpořila senátní verzi zákona zřetelně směřujícího na předsedu hnutí ANO, podle níž se i Babišovy firmy nebudou moci ucházet o nenárokové dotace, veřejné zakázky a investiční pobídky. Babiš ČTK sdělil, že další postup projedná s právníky. Rozhodne se o něm až poté, kdy zákon začne platit.

Babiš ČTK v textové zprávě napsal, že poslanci, kteří předpis podpořili, schválili vědomě protiústavní zákon. „Poslanci zneužívají Sněmovnu pro politický boj proti mně, místo aby přijímali zákony pro lidi, a to je nehorázné,“ napsal Babiš.

Zákon podle předsedy hnutí ANO pochází z dílny premiéra Sobotky a předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. „Má mě dostat z politiky, aby si tady tradiční strany dělaly opět svoje kšefty a já jim v tom nebránil,“ napsal.

Newsletter