Babiš: Moje firma Agrotec je nevinná

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš je přesvědčený, že firma Agrotec z jeho koncernu Agrofert, která figuruje v kauze manipulace se zakázkami České pošty, je nevinná. Obvinění podle něj nemá reálný základ. Řekl to ČTK. Žalobci dnes poslali případ deseti lidí a tří firem k soudu.

Babiš vítá, že se kauza dostala až před soud. „Jsem rád, protože jsem přesvědčen, že moje firma je nevinná a že u soudu se ukáže, že to obvinění je neodůvodněné, že nemá žádný reálný základ,“ řekl ČTK Babiš.

Případ se týká manipulace s veřejnými zakázkami malého rozsahu na stavební práce. Žalobce Zdeněk Matula z pražského vrchního státního zastupitelství v tiskové zprávě uvedl, že v této souvislosti před soud posílá čtyři zástupce zadavatele, čtyři zástupce dodavatele a dvě dodavatelské firmy. Další část případu se týká zakázky na nákup pneumatik a náhradních dílů, kvůli které by měl před soudem stanout jeden zástupce zadavatele, jeden zástupce dodavatele a dodavatelská firma.

Žalobce je viní ze zločinu sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, za což hrozí až osm let vězení. Obvinění se podle obžaloby dopustili také podplacení či porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

Newsletter