Babiš: Obce mohou dostat 2 miliardy na investice do infrastruktury

Obce by podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) mohly získat dvě miliardy korun na investice do infrastruktury. Prostředky se podařilo ušetřit v rozpočtu a uvolněny by měly být ještě letos, řekl dnes Babiš novinářům při návštěvě Příbrami.

„Vzhledem k tomu, že jsme ušetřili v rámci rozpočtu v rámci obsluhy státního dluhu dost velké peníze, tak bychom chtěli ještě uvolnit nějaké peníze pro ministerstvo pro místní rozvoj z hlediska investic do infrastruktury obcí,“ uvedl vicepremiér. Uvažuje se podle něj o dvou miliardách korun. „Samozřejmě starostové si stěžovali, že je tam málo peněz, to je pravda, takže to chceme napravit,“ dodal.

Problémy s infrastrukturou bývají hlavně v menších obcích, které mají malé rozpočty a na nákladné projekty těžko zajišťují finance.

Ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO), který Babiše při návštěvě Příbrami doprovázel, připomněl, že jeho úřad minulý týden pro obce vyhlásil program na boj se suchem. Mohou díky němu dostat dotace na nové i průzkumné vrty, aby našly další zdroje pitné vody. Obce, jejich dobrovolné svazky nebo i třeba obchodní společnosti ovládané z více než 50 procent obcemi a městy si v rámci výzvy mohou rozdělit 300 milionů korun.

Newsletter