Babišův fond údajně jedná o koupi Teska v Česku a na Slovensku

Investiční fond Hartenberg, jehož spoluzakladatelem je český ministr financí Andrej Babiš, vyjednává podle slovenského portálu Aktuality.sk o koupi prodejen maloobchodního řetězce Tesco v Česku a na Slovensku. Fond ani české zastoupení Tesco informaci nekomentovaly, Babiš ještě na jaře popřel zájem o získání části Teska.

„Spekulace nekomentujeme,“ sdělil portálu řídící partner fondu Hartenberg Jozef Janov.

Portál uvedl, že partnerem fondu v chystané transakci má být společnost Diligentia, která na Slovensku provozuje maloobchodní prodejny Moja Samoška.

Tesco v České republice provozuje přes 200 obchodů, čerpací stanice a obchodní centra. „Spekulace nekomentujeme,“ reagoval pro ČTK ke zprávě slovenského portálu mluvčí českých prodejen řetězce Václav Koukolíček. Na Slovensku má řetězec více než 150 prodejen a dává práci 10.000 lidem a patří k největším zaměstnavatelům.

Slovenská média již dříve spekulovala, že britská maloobchodní společnost Tesco zvažuje v rámci svého ozdravného plánu odchod z některých zemí střední Evropy, včetně ČR a Slovenska. Firma v loňském fiskálním roce vykázala ztrátu před zdaněním 6,4 miliardy liber (235 miliard Kč), což je nejhorší výsledek v 96leté historii společnosti.

Newsletter