Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje pod 25,50 za euro.

Belgičané označili za největšího slídila v soukromí lidí Facebook

Anticenu Velkého bratra (Big Brother Awards) pro největšího firemního porušovatele soukromí občanů dnes v Belgii dostala americká společnost Facebook. Za největšího slídila v soukromí za rok 2016 označila provozovatele sociální sítě jednomyslně belgická odborná porota i jasná většina hlasujících obyvatel.

„Facebook je dolarová multimiliardářská společnost, která má jedno zboží – vás!“ řekl Joe McNamee, ředitel mezinárodní advokátní skupiny European Digital Rights (EDRi) se sídlem v Bruselu. Způsob, jakým Facebook zachází s údaji, poškozuje soukromí uživatelů. Lidé si podle ředitele musí uvědomit, že užíváním Facebooku se vzdávají svého soukromí.

Soutěž Big Brother Awards se hlásí k odkazu slavné knihy George Orwella 1984 a poprvé se uskutečnila v roce 1998 v Británii. V současnosti se koná ve více než desítce evropských zemí a jejím cílem je upozornit na rizika, která ohrožují soukromí občanů.

V České republice se koná od roku 2005. Letos v únoru porota neziskové organizace Iuridicum Remedium za největší slídily předchozího roku označila českou policii, firmu Mattel a ministerstvo financí.

Newsletter