Belgický premiér: Policie zatkla muže, který byl v pátek večer v Paříži

Belgické úřady pro boj proti terorismu zatkly po útocích ve Francii jednoho člověka, který byl v pátek večer v Paříži. Podle agentury DPA to uvedl belgický premiér Charles Michel. Podle belgické prokuratury úřady zatím zadržely tři lidi v souvislosti s pátečními teroristickými útoky v Paříži, které si podle nejnovější bilance vyžádaly 129 obětí.

Přišel útočník v říjnu s imigranty? – Paříž ONLINE

K zatčením došlo na belgické hranici, uvedl podle agentury AP mluvčí belgické prokuratury Jean-Pascal Thoreau. Stalo se tak poté, co bylo v pátek v noci nedaleko pařížské koncertní síně Bataclan zpozorováno auto s belgickou poznávací značkou. Bataclan byl jedním z míst, kde útočníci zabíjeli. Vůz byl podle mluvčího z autopůjčovny.

V Belgii bylo zahájeno vyšetřování kvůli teroristickým útokům a účasti na činnosti teroristické skupiny, oznámila také prokuratura, která od pařížské prokuratury obdržela v souvislosti s útoky čtyři žádosti o mezinárodní justiční spolupráci.

Belgická policie dnes také provedla několik domovních prohlídek v bruselské čtvrti Molenbeek. Do čtvrti na západě Bruselu, obývané hlavně přistěhovalci z Maroka a Turecka, zřejmě vedly stopy atentátníků z Paříže.

Newsletter