Benzina pomáhá dětem, uzavřela letní dobročinný projekt

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, uzavřela letní dobročinný projekt, do kterého se zapojilo 36 dětských domovů po celém Česku. Ve spolupráci s Federací dětských domovů ČR vypsala kreativní soutěž Dětský domov budoucnosti, ve které děti ztvárnily své představy domova za několik let či století. Přes 34 tisíc hlasujících hodnotilo 124 kreseb a videí. Vítěze z pěti nejlepších návrhů poté vybrala porota vedená olympionikem Jiřím Šlégrem. Projekt je jednou z aktivit v rámci dlouhodobého programu společenské odpovědnosti Benzina pomáhá.

Během léta zpracovávaly děti z 36 dětských domovů své představy o domově budoucnosti. Sešlo se 124 kreseb a videí. Ty jsou umístěny na internetové stránce www.benzinapomaha.cz, kde je v prvním kole hodnotila veřejnost. Do hlasování se zapojilo neuvěřitelných 34 tisíc lidí! Ve druhém kole nastoupila odborná porota, ve které zasedli automobiloví závodníci Roman Kresta a Jan Černý společně s Miss České republiky 2013 Lucií Šlégr Královou i olympijským vítězem Jiřím Šlégrem. Ta pak vybrala tři nejlepší.

„Dostal jsem jeden z nejtěžších úkolů v životě. Vybrat nejlepší výtvory bylo téměř nemožné. Finále v Naganu s Ruskem byla proti tomu procházka růžovým sadem,“ smál se Jiří Šlégr, olympijský vítěz a člen odborné poroty. „Opravdu to bylo nesmírně náročné, a tak jsme nakonec ocenili více než tři nejlepší návrhy,“ dodal Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina.

„Výbor Federace dětských domovů plně podpořil nabídku Benziny uspořádat soutěž pro děti z dětských domovů. Sama jsem byla překvapená nápady a fantazií dětí, jak si představují budoucnost dětských domovů. I pro nás, pracovníky v domovech, je to velmi inspirativní. Velmi Benzině děkujeme a těšíme se na další spolupráci,“ doplnila Jana Koubová, předsedkyně výboru Federace dětských domovů ČR.

Benzina pro všech 26 dětí z vítězného tuchlovského domova připravila nabitý sportovní program v podobě zážitkového výletu do Špindlerova Mlýna, během kterého si děti vyzkoušely například lukostřelbu, lezení na umělé horolezecké stěně, slaňování, projely se na koloběžkách a na vyhlášené bobové dráze a nechyběl ani aquazorbing. To nejlepší si ale Benzina nechala nakonec. Když se děti společně s vychovateli vrátily zpátky do svého domova, zjistily, že mají nádherně zrekonstruovanou kuchyň. A aby to nebylo málo, hned ji mohly vyzkoušet. První večeři totiž společně uvařili s vyhlášeným šéfkuchařem jedné pražské restaurace.

Newsletter