Dolarový index oslabil zpět pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Benzina pomáhá dětem, uzavřela letní dobročinný projekt

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, uzavřela letní dobročinný projekt, do kterého se zapojilo 36 dětských domovů po celém Česku. Ve spolupráci s Federací dětských domovů ČR vypsala kreativní soutěž Dětský domov budoucnosti, ve které děti ztvárnily své představy domova za několik let či století. Přes 34 tisíc hlasujících hodnotilo 124 kreseb a videí. Vítěze z pěti nejlepších návrhů poté vybrala porota vedená olympionikem Jiřím Šlégrem. Projekt je jednou z aktivit v rámci dlouhodobého programu společenské odpovědnosti Benzina pomáhá.

Během léta zpracovávaly děti z 36 dětských domovů své představy o domově budoucnosti. Sešlo se 124 kreseb a videí. Ty jsou umístěny na internetové stránce www.benzinapomaha.cz, kde je v prvním kole hodnotila veřejnost. Do hlasování se zapojilo neuvěřitelných 34 tisíc lidí! Ve druhém kole nastoupila odborná porota, ve které zasedli automobiloví závodníci Roman Kresta a Jan Černý společně s Miss České republiky 2013 Lucií Šlégr Královou i olympijským vítězem Jiřím Šlégrem. Ta pak vybrala tři nejlepší.

„Dostal jsem jeden z nejtěžších úkolů v životě. Vybrat nejlepší výtvory bylo téměř nemožné. Finále v Naganu s Ruskem byla proti tomu procházka růžovým sadem,“ smál se Jiří Šlégr, olympijský vítěz a člen odborné poroty. „Opravdu to bylo nesmírně náročné, a tak jsme nakonec ocenili více než tři nejlepší návrhy,“ dodal Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina.

„Výbor Federace dětských domovů plně podpořil nabídku Benziny uspořádat soutěž pro děti z dětských domovů. Sama jsem byla překvapená nápady a fantazií dětí, jak si představují budoucnost dětských domovů. I pro nás, pracovníky v domovech, je to velmi inspirativní. Velmi Benzině děkujeme a těšíme se na další spolupráci,“ doplnila Jana Koubová, předsedkyně výboru Federace dětských domovů ČR.

Benzina pro všech 26 dětí z vítězného tuchlovského domova připravila nabitý sportovní program v podobě zážitkového výletu do Špindlerova Mlýna, během kterého si děti vyzkoušely například lukostřelbu, lezení na umělé horolezecké stěně, slaňování, projely se na koloběžkách a na vyhlášené bobové dráze a nechyběl ani aquazorbing. To nejlepší si ale Benzina nechala nakonec. Když se děti společně s vychovateli vrátily zpátky do svého domova, zjistily, že mají nádherně zrekonstruovanou kuchyň. A aby to nebylo málo, hned ji mohly vyzkoušet. První večeři totiž společně uvařili s vyhlášeným šéfkuchařem jedné pražské restaurace.

Newsletter