Bez nadšení z dat i výsledků: Wall Street se svezla níž

Americký akciový trh se dnes pod tíhou zhoršeného sentimentu, především vlivem rostoucích obav z bankrotu Řecka, zařadil po bok evropských burz a realizoval značné ztráty. Investory také nepříjemně překvapila zpráva o chystaném zpřísnění regulace short-sellingu a maržových obchodů v Číně.

Index Dow Jones ztratil 1,5 % a na jeho poklesu se značnou měrou podílely například American Express -4,4 % a 3M -2,5 %. Podobný pokles o 1,5 % zaznamenal také technologický Nasdaq a nejširší index S&P 500 odepsal přes procento.

Své výsledky dnes zveřejnil průmyslový gigant General Electric, který ziskem na akcii těsně překonal očekávání, tržbami za tím ale zaostal. Investory čísla příliš nenadchla a titul uzavřel s mírnou 0,1% ztrátou.

Průmyslový obr GE předstihl trh, podstoupí „finanční dietu“

Z ekonomiky dnes přišel údaj o růstu spotřebitelských cen, které v březnu druhý měsíc po sobě vzrostly, a to o 0,2 %. Následoval údaj o 0,2% růstu indexu předstihových ukazatelů (zaostal za konsensem 0,3 %) a zvýšení důvěry spotřebitelů v podání indexu univerzity Michigan.

Americký dolar dnes oslabil nad 1,08 k euru, obchodoval v rozpětí 1,0735 až 1,0849.

Americké spotřebitelské ceny v březnu vzrostly o 0,2 %

Newsletter