Bisnode: Polepšení nespolehliví plátci DPH přibývají extrémní rychlostí

V Česku je 10 389 nespolehlivých plátců DPH. V říjnu se jejich počet zvýšil o 179. To je nejméně za posledních třináct měsíců. Důvodem nízkého přírůstku subjektů v registru je extrémní nárůst firem, které byly z registru vymazány. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

„V uplynulém měsíci v registru nespolehlivých plátců přibylo 532 nových firem, přesto se celkový počet společností, které jsou na černé listině zvýšil jen o 179. Nálepky nespolehlivého plátce se totiž zbavilo rekordních 353 subjektů. Polepšené firmy začaly strmě přibývat od srpna letošního roku,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Poprvé v historii došlo k meziměsíčnímu poklesu (- 28) nespolehlivých plátců DPH mezi firmami, které tržby neuvádí. Říjnový přírůstek obstaraly zejména společnosti s tržbami do 10 milionů korun (186). V této kategorii tržeb je polovina nespolehlivých plátců DPH.

V devíti krajích ze čtrnácti v říjnu došlo k poklesu nespolehlivých plátců DPH. „Jestliže celkový říjnový přírůstek nespolehlivých plátců dosáhl 179, a v Praze jich přibylo 236, je zřejmé, že Praha je pro rizikové firmy čím dál silnějším magnetem,“ doplnila Petra Štěpánová z Bisnode.

 

Newsletter