BMW investuje dalších 600 milionů dolarů do továrny v USA

Německý výrobce luxusních automobilů BMW investuje dalších 600 milionů dolarů (zhruba 14 miliard korun) do své továrny v Jižní Karolíně. Oznámila to dnes firma. Investice v závodě vytvoří kolem tisícovky nových pracovních míst.

Závod ve městě Spartanburg je největší továrnou automobilky BMW na světě a v současnosti zaměstnává přes 9000 lidí. Závod vyrábí sportovně-užitkové automobily BMW X, v loňském roce jeho produkce přesáhla 411.000 vozů, napsala agentura Reuters.

Nová investice naplánovaná na období 2018 až 2021 má posílit kapacity závodu s ohledem na výrobu nové generace vozů BMW X. Produkce továrny je určena pro Spojené státy i pro zahraniční trhy.

Automobilka BMW se letos stala terčem kritiky amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli výstavbě nové továrny v Mexiku. Trump v lednu varoval, že uvalí dovozní clo 35 procent na automobily, které hodlá BMW exportovat z Mexika do Spojených států. Závod v mexickém městě San Luis Potosí, jehož výstavba začala loni v červnu, by měl od roku 2019 vyrábět vozy BMW řady 3.

Newsletter