Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Boeing zvýšil ve čtvrtletí zisk o čtvrtinu

Americký výrobce letadel Boeing zvýšil v letošním třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 25 procent na 1,7 miliardy dolarů (přes 40 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Současně zlepšila celoroční výhled.

Společnost ve třetím čtvrtletí zvýšila dodávky letadel zákazníkům o zhruba sedm procent na 199 strojů. Její celkové tržby stouply o devět procent na téměř 26 miliard dolarů. Analytici přitom podle průzkumu firmy Zacks Investment Research odhadovali čtvrtletní tržby na necelých 25 miliard dolarů.

V celém letošním roce nyní Boeing počítá s tržbami 95 až 97 miliard dolarů. V předchozí prognóze přitom celoroční tržby odhadoval na 94,5 až 96,5 miliardy dolarů. Odhad celoročních dodávek firma zvýšila na 755 až 760 letadel z dříve předpokládaných 750 až 755 strojů.

Boeing je největším výrobcem letadel na světě, jeho hlavním konkurentem je evropská společnost Airbus. Ta zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí koncem příštího týdne.

Newsletter