Bohemia Energy loni zvýšila tržby y/y o 30 % na 21 miliard Kč

Energetická skupina Bohemia Energy, kterou tvoří společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie, Slovakia Energy a od července 2018 také Amper Market, zaznamenala v loňském roce další posílení pozice na českém trhu dodávek energií.  Ke konci roku 2018 evidovala celá skupina 1 204 698 zákazníků, což je oproti předcházejícímu roku nárůst o 8,4 %, a celkové dodávky energií dosáhly 9,36 TWh. Tržby skupiny dosáhly v loňském roce hodnoty 21,07 miliardy korun, to je meziročně 30% nárůst. Pozici největšího alternativního dodavatele energií v České republice si i nadále udržuje lídr skupiny, společnost Bohemia Energy.

„Celý energetický sektor, a s ním i zbytek české ekonomiky, se v loňském roce musel vyrovnávat s pokračujícím růstem cen komodit na velkoobchodních trzích. Proto velmi pozitivně hodnotíme, že se nám právě v tomto období dařilo i nadále růst ve dvou hlavních ukazatelích – v počtu zákazníků a v objemu tržeb,“ říká k výsledkům Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy a dodává: „Díky vhodně zvolené nákupní strategii a také naší dlouhodobé finanční stabilitě jsme mohli našim zákazníkům zachovat ceny na nezměněné úrovni až téměř do konce loňského roku. Zároveň jsme se soustředili na další zkvalitnění služeb zákazníkům.“

V rámci akvizičních aktivit rozšířila skupina Bohemia Energy od druhého pololetí roku 2018 své portfolio značek o společnost Amper Market. „Vedle strategického partnerství dvou významných českých energetických skupin – Bohemia Energy a Amper Holding, se tak nyní více soustředíme na oblast nákupu energií a jejich dodávky firmám, organizacím a veřejným zadavatelům,“ dodává Jiří Písařík.

Celá skupina také v loňském roce věnovala pozornost a úsilí dalšímu zkvalitňování péče o zákazníky. „Kromě přijetí etického kodexu dle doporučení ERÚ jsme připravili spuštění bezplatné zákaznické linky, rozšířili jsme možnosti online plateb a další novinky zacílené na spokojenost našich zákazníků budou následovat,“ doplňuje Jiří Písařík.

Společnost Bohemia Energy, lídr skupiny, vykázala v loňském roce tržby 10,94 mld. Kč (+3 % meziročně) a v počtu zákazníků narostla téměř o čtyři procenta. Elektřinu k 31. prosinci 2018 odebíralo 397 818 zákazníků a plyn 199 210 zákazníků. Společnost Bohemia Energy si tak i nadále udržuje pozici největšího alternativního dodavatele energií v České republice.

V loňském roce dále rostla Comfort Energy, a to jak v počtu zákazníků, tak v tržbách. Počet odběratelů energií vzrostl na 131 101, což je meziroční nárůst o desetinu, a tržby se navýšily o 19 % na 1,03 mld. Kč.

Pozitivní vývoj tržeb zaznamenala také společnost X Energie, meziročně vzrostly o 3 % na 1,32 mld. Kč. Z pohledu počtu zákazníků došlo v loňském roce k mírnému, 2% poklesu na celkových 104 322 odběratelů.

Europe Easy Energy se počtem zákazníků držela na obdobné úrovni jako v roce předcházejícím, konkrétně ke konci roku 2018 zásobovala energiemi 65 143 odběrných míst. Tržby dosáhly hodnoty 1,02 mld. Kč, tedy také stejné úrovně jako v roce 2017.

Společnosti X Energie a Europe Easy Energy v loňském roce zaznamenaly úspěch v aukci „Chci výhodnější energie“ pořádané spotřebitelskou organizací dTest. X Energie zvítězila cenou i úrovní služeb v oblasti dodávek plynu a Europe Easy Energy dominovala v oblasti dodávek elektřiny. Společnost Europe Easy Energy navíc v této aukci dTestu zvítězila již potřetí v řadě.

Slovakia Energy, která je zároveň největším alternativním dodavatelem energií na Slovensku, utržila v loňském roce 96,6 mil. EUR (tedy 2,49 mld. Kč). Ve srovnání s předcházejícím rokem Slovakia Energy rovněž vykázala více než 8% nárůst v počtu zákazníků na celkových 264 810.

V červenci 2018 uzavřela společnost Europe Easy Energy smlouvu o koupi 100 % akcií ve společnosti Amper Market, a. s. V roce 2018 Amper Market zaznamenal 2018 růst v počtu zákazníků o téměř 10 % na 42 294 zákazníků a tržby společnosti dosáhly 4,27 mld. Kč.

Celkově skupina Bohemia Energy svým zákazníkům v roce 2018 dodala 4,96 TWh elektřiny (+70 %) a 4,40 TWh plynu (-1 %). V nárůstu dodávky elektřiny se odrazila akvizice Amper Market.

Newsletter