Bookmakeři Fortuny: Profesor Prymula by měl dostat vyznamenání (1,65:1)

Jakkoliv se Češi v globálním měřítku dost často podceňují, ve svých řadách vždy našli osobnost, která je složitým obdobím dokázala provést. V těchto dnech a týdnech, kdy se celá planeta potýká s novým agresivním koronavirem, vystoupil do popředí profesor Roman Prymula. Epidemiolog, o kterém většina národa nikdy dříve neslyšela, z čela krizového štábu koordinuje veškerá bezpečnostní a preventivní opatření. Ta se ukazují jako nezbytná a dávají nám šanci, že se s aktuální situací nakonec vypořádáme lépe, než řada jiných států. I proto by bookmakeři vnímali jako logické a přirozené, pokud by se 28. října profesor Prymula v kursu 1,65:1 zařadil mezi držitele některého ze státních vyznamenání.

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že si profesor Prymula získal velkou důvěru veřejnosti. Již zazněly i hlasy, že by měl stanout v čele ministerstva zdravotnictví (1,8:1). Bookmakeři pak, pokud by měl tu ambici, vidí solidní šance i na případné zvolení do senátu (2:1).  

„Po zlatém zázraku z Nagana většina národa vzývala „na hrad“ Dominika Haška. Po překonání zákeřného koronaviru si umím představit, že se podobných apelů dočká i profesor Prymula. Jistě, je předčasné takto uvažovat, nicméně když vidím, jak situaci řeší některé západní státy, je zcela evidentní, že šéf krizového štábu je mužem na svém místě. Budou-li jeho prognózy nadále správné, je státní vyznamenání minimem, které by se mu mělo dostat,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Kurs na to, že by se Roman Prymula mohl stát příštím českým prezidentem, bookmakeři nastavili na poměr 33:1. Samozřejmě, nikdo v tuto chvíli neví, jakým směrem se kariéra profesory Prymuly bude vyvíjet, dost možná by se ale uplatnil i v rámci struktur světové zdravotnické organizace.

Newsletter