Bookmakeři věří setrvání Británie v EU, jde na něj 85 pct sázek

Bookmakeři sázkových kanceláří v ČR odhadují, že Britové ve čtvrtečním referendu rozhodnou o setrvání země v Evropské unii. Na tuto variantu vypsali kurz 1,2:1, zatímco na brexit 4:1. Kurzy museli částečně upravit i kvůli sázejícím, kteří z 85 procent věří setrvání v unii. Tipsport na obě možnosti eviduje poměrně vysoké sázky.

„Ač je někdy Česko kritizováno za nezájem o politiku, podle sázek to vypadá, že není až tak nevšímavé. Problematika celistvosti Evropské unie řadu lidí zajímá,“ sdělil dnes ČTK mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Na setrvání Británie v unii Tipsport přijal zhruba 20.000 tiketů, na vystoupení 3500. „Na setrvání jsou to sázky přesahující dva miliony korun, což představuje například desetinu náběru na zápas Česko – Španělsko na fotbalovém Euru a odpovídá to sázkařsky průměrnému zápasu v české fotbalové lize,“ dodal Hadrava.

U Chance je na referendum zatím vsazeno 650.000 korun, průměrná sázka se pohybuje okolo 120 korun na tiket. „Na variantu, že se v referendu vysloví většina voličů ve smyslu setrvání Velké Británie v Evropské unii, si u nás vsadilo 85 procent sázejících,“ doplnila mluvčí Chance Markéta Světlíková. Kurz na brexit se z původních 3:1 zvýšil na aktuálních 4:1.

Stejný podíl klientů, kteří sázejí na setrvání, eviduje i Fortuna. „Většinu lidí v Londýně, ve Skotsku, v Bruselu i v Praze příliš nezajímá samostatnost, ale cena skotské whisky nebo piva. A ta by v případě brexitu mohla růst. Tak doufám, že voliči vezmou rozum do hrsti,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Synottip dokonce vypsal kurzy na to, jak dopadne referendum v jednotlivých zemích Velké Británie. Zatímco pro Anglii je na brexit vypsán kurz 3,1:1, pro Skotsko dokonce 17,5:1.

Tipsport přijal relativně vysoké sázky na obě varianty. Na setrvání za 200.000 korun, na vystoupení za 100.000 Kč. „Sólo sázky nad deset tisíc korun tvoří 75 procent z celkové sumy prosázené na tuto událost,“ uzavřel Hadrava.

Průzkumy v posledních týdnech zaznamenaly několik výkyvů na obě strany, ale nyní ukazují zcela vyrovnanou situaci, snad jen s velice těsným náskokem pro Remain, tedy pro stoupence setrvání v unii.

Newsletter