Borgis letos vyplatil akcionářům ze zisku 40 milionů Kč

Vydavatel deníku Právo Borgis vyplatil akcionářům z loňského zisku a nerozděleného profitu předchozích období 40 milionů korun. Stejnou částku vyplácel i před rokem. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve sbírce listin.

Majoritním vlastníkem Borgisu je šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný. Třetinu vlastní internetová firma Seznam.cz, která s Borgisem provozuje internetový zpravodajský server Novinky.cz.

Borgis loni zdvojnásobil čistý zisk na 19,4 milionu korun. Tržby klesly o téměř dvě procenta na 640,5 milionu korun. Podle výroční zprávy společnosti loni pokračoval pokles prodaného nákladu i příjmů z tištěné inzerce. Naopak rostly příjmy z internetové reklamy. Výpadek výnosů se podařilo eliminovat úsporami v materiálových i ostatních provozních nákladech a ve službách. Zisk čeká firma i za letošní rok.

Akciová společnost Borgis byla založena v roce 1990 a její hlavní činností je vydávání a tisk celostátního deníku Právo a poskytování obsahu webovým portálům. Seznam.cz, který je dlouholetým partnerem Borgisu, získal podíl 33,5 procenta v roce 2013.

Newsletter