Bosch loni v ČR zvýšil konsolidovaný obrat na 18,7 miliardy Kč

Strojírenská skupina Bosch loni v České republice zvýšila konsolidovaný obrat o 54 procent na 694 milionů eur, v přepočtu na zhruba 18,7 miliardy Kč. Vyplývá to z informací skupiny na webu.

Bosch v České republice se skládá ze šesti společností a v roce 2015 zvýšil počet pracovníků o 350 na přibližně 8000 lidí. Pokud by se sečetly obraty všech firem skupiny, včetně tržeb za dodávky ostatním společnostem Bosch, které se do konsolidovaného obratu skupiny nezapočítávají, šlo by o částku 1,8 miliardy eur, tedy 48,6 miliardy Kč. Rok před tím to bylo 1,575 miliardy eur.

Skupina v ČR působí v oblasti automobilové techniky, která tvoří většinu jejích tržeb, dále průmyslové techniky, spotřebního zboží a energetiky a techniky budov. Společnost je přítomna v osmi lokalitách, z nichž v pěti jsou výrobní závody.

Od letošního září se centrála společnosti pro ČR přestěhovala do zrekonstruované budovy v areálu bývalé Waltrovky v pražské Radlické ulici. Součástí 4000 metrů čtverečních užitné plochy nové budovy Bosch jsou i školicí středisko divize Elektrického nářadí, showroom Zabezpečovacích a komunikačních systémů i obchodní oddělení společnosti Bosch Rexroth.

Působení společnosti na českém území sahá až do 19. století, kdy Bosch v rámci celé Rakousko-uherské monarchie zastupovala firma Dénes & Friedmann. Krátce po skončení 1. světové války se vedení firmy rozhodlo založit vlastní pobočku se sídlem v pražské Letohradské ulici, aby se o pár let později společnost přestěhovala do prestižní lokality pražských Vinohrad. Dlouhou přestávku v činnosti způsobenou změnou politických poměrů ukončil až rok 1989. V prosinci roku 1991 obnovila firma svoji činnost pod názvem Robert Bosch odbytová.

Newsletter