British Airways hrozí snížení ratingu od Skytraxu

Vlajkovému dopravci Velké Británie, letecké společnosti British Airways, podle odborníků hrozí, že letos přijde o jednu hvězdu z celkového hodnocení společnosti Skytrax. V současnosti se řadí mezi čtyřhvězdičkové společnosti.

„Pokud si budou chtít British Airways čtyři hvězdy udržet, můžeme pravděpodobně očekávat, že přistoupí k zavedení levnějších tarifů na linkách, na kterých přestaly podávat občerstvení. Zpětné zavedení občerstvení na krátkých letech nebo více místa na nohy v economy třídě není příliš pravděpodobné. Nižší cenu letenek by mohli uvítat i čeští zákazníci, kteří lety British Airways poměrně často využívají, například loni si u nás jejich letenky zakoupilo přes 9 tisíc Čechů,“ řekl Jan Marek, marketingový manažer portálu Letuška.cz.

British Airways patří mezi čtyřhvězdičkové dopravce od samotného vzniku tohoto hodnocení v roce 1989. Mezi důvody, proč jim hrozí snížení ratingu, se počítá například fakt, že společnost na začátku loňského roku zrušila bezplatné občerstvení na krátkých letech, aniž by nabídla levnější tarify. Společnost dále plánuje navýšení kapacity některých linek zmenšením prostoru na nohy. Navíc měla loni problémy s častými výpadky odbavovacího systému, které znepříjemnily cestování značnému množství cestujících.

Newsletter