Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Euro profitovalo z rostoucích výnosů, které podpořila zpráva o dodatečné dodávce vakcíny Pfizer, vliv měly i výhledy bank Goldman Sachs a City sázející na vyšší evropské tržní sazby. České výnosy v závěru minulého týdne klesly, včera část poklesu smazaly. Koruna dnes zpevnila nejvíce z měn regionu, stále se ale drží kolem 25,90 za euro.

British Airways vypraví během stávky většinu letů podle plánu

Letecká společnost British Airways vypraví 10. a 11. ledna navzdory plánované stávce části palubního personálu většinu letů podle plánu. Jen u některých letů budou upraveny časy odletů, sdělil dnes přepravce. Část palubního personálu zastupovaná odborovým svazem Unite oznámila na příští úterý a středu 48hodinovou stávku za zvýšení mezd.

Část zaměstnanců British Airways před Vánoci odmítla vylepšenou mzdovou nabídku vedení firmy, díky níž tehdy odbory odvolaly dvoudenní vánoční stávku. Nespokojeni s novou nabídkou zůstávají zaměstnanci, kteří u firmy pracují kratší dobu a podepsali smlouvy s horšími pracovními podmínkami, než mají dlouhodobější zaměstnanci.

British Airways uvedla, že zaměstnanci, kteří plánují jít do stávky, tvoří 15 procent jejího palubního personálu. Firma vyzvala svaz Unite, aby stávku odvolal, a dala najevo, že je přístupná dalším jednáním, uvedla agentura Reuters.

Newsletter