Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu oslabují. Nejvyšší ztráty registruje polský zlotý patrně reagující na zprávy z minulého týdne ohledně možného snížení sazeb a dalších intervencí.

Britská investiční firma Woodford Investment ruší vyplácení prémií

Přední britská investiční společnost Woodford Investment Management se rozhodla zrušit vyplácení prémií zaměstnancům. Firma tvrdí, že prémie mohou vést k rozhodování na základě krátkodobých hledisek a ke „špatnému chování“ zaměstnanců. Navíc podle ní existuje pouze malý vzájemný vztah mezi prémiemi a pracovními výkony.

Prémie jsou přitom ve finančním sektoru obecně považovány za klíčový faktor pro motivování zaměstnanců k výkonům a pro odvrácení odchodů schopných pracovníků, poznamenal server finanční televize CNBC.

„Zavedli jsme odměňovací systém, který je spravedlivý a vhodný pro naše zaměstnance a v konečném výsledku i pro naše klienty. Vzhledem ke zkušenostem s různými modely odměňování založenými na prémiích jsme dospěli k závěru, že prémie jsou do značné míry neúčinné při ovlivňování správného chování,“ uvedl generální ředitel podniku Craig Newman.

Všichni zaměstnanci firmy, včetně správců investičních portfolií a obchodníků, nyní pobírají pouze stálý plat a zaměstnanecké výhody, jako jsou soukromá lékařská péče či životní pojištění.

Newsletter