Britská ocelářská firma investovala v Austrálii 340 milionů liber

Liberty Primary Steel, spadající pod britskou skupinu GFG Alliance Sanjeeva Gupty včera oznámila zásadní krok k obnově slavné huti Whyalla v jižní Austrálii. Společnost podepsala smlouvy o investicích ve výši přes 340 milionů liber, což představuje významnou část celkové sumy potřebné k transformaci podniku.

Společnost podepsala kontrakt na špičkové vybavení se dvěma partnery:

Se společností Danieli, na výrobu špičkové válcovny těžkých profilů a kolejí využívající nejmodernějších technologií

Se společností CISDI Engineering Co. na výrobu zařízení na injektáž prachového uhlí

Sanjeev Gupta, výkonný předseda GFG Alliance, oznámil, že tyto investice budou hrát klíčovou roli při zajišťování dlouhodobé budoucnosti huti Whyalla. „Tato transformace významně vylepší produkci a výnosnost huti a zároveň zmírní její dopady na životní prostředí. Whyalla se tak může stát centrem inovativního průmyslu světového významu.“

„Dnešní oznámení představuje významný milník při modernizaci podniku. Naším cílem je zajistit rozvoj a dlouhodobou životnost huti při produkci 1,8 milionu tun vysoce kvalitní oceli ročně.“

Sanjeev Gupta dále dodal, že nové vybavení, jež bude navrženo a vytvořeno během následujících tří let, zvýší výrobní kapacitu huti, sníží náklady a zároveň umožní výrobu nových produktů, čímž otevře cestu na nové trhy a k dalším zákazníkům.

Gupta oznámil, že investice budou financovány z několika zdrojů, včetně vlastních financí skupiny GFG a úvěru od dodavatelů. Zároveň bude pravděpodobně zapotřebí podpora od jihoaustralské a federální vlády.

Současný plán transformace závodu je tak součástí dlouhodobější vize, jejímž záměrem je učinit z Whyally obří huť nové generace, jež se stane stěžejním podnikem využívajícím pokročilých technologií k výrobě široké řady ocelových produktů pro rostoucí světové trhy.

Newsletter