Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Britská policie formálně obvinila zřejmého vraha poslankyně

Britská policie formálně obvinila 52letého Thomase Maira z vraždy poslankyně Jo Coxové. Oznámila to dnes na svých internetových stránkách policie v hrabství West Yorkshire.

„Právě jsem obvinili muže z vraždy, těžkého ublížení na zdraví, držení střelné zbraně s úmyslem spáchat trestný čin a držení útočné zbraně,“ uvedl úřad v prohlášení.

Mair, který podle vyšetřovatelů jednal pravděpodobně sám, by měl stanout ještě dnes před soudem v londýnském Westminsteru.

Jednačtyřicetiletou Coxovou napadl vrah ve čtvrtek v jejím volebním okrsku v severoanglickém Birstallu u Leedsu.

Podle některých britských médií nese vinu na vraždě agresivní tón kampaně před referendem o budoucnosti země v Evropské unii, které se bude konat 23. června. Coxová se angažovala za udržení Británie v unii.

Svědci podle médií slyšeli muže při útoku křičet Britain First (Británie na prvním místě), což je mimo jiné označení krajně pravicového uskupení usilujícího o odchod Británie z EU. Představitelé hnutí se od vraždy ale distancovali a uvedli, že by vrah měl být za trest „oběšen na nejbližším sloupu“.

Newsletter