Britský bankéř natáčel mučení dívky, kterou pak zabil

Porotci soudu s britským bankéřem, kterému v Hongkongu hrozí doživotní trest za vraždu dvou Indonésanek, dnes zhlédli video, na němž muž jednu z obětí surově bije. Nahrávka pokračuje monologem obžalovaného, v němž říká, že ženu právě zabil. Soud s jednatřicetiletým Rurikem Juttingem začal v pondělí a patří k velmi sledovaným případům, píše AP.

Jutting podle žaloby zavraždil dvě ženy ve věku 25 a 30 let v roce 2014. Těla obou žen byla nalezena v jeho luxusním bytě, kam sám zavolal policii.

Dnes se soud zabýval mimo jiné videonahrávkami z mobilního telefonu obžalovaného. Ze záznamu podle AP „mrazí“. Jutting na něm bez známky emocí popisuje, jak jednu z dívek mučil, znásilňoval a pak zabil.

Celé video viděli pouze porotci, v soudní síni však byla slyšet zvuková stopa. Z té bylo patrné, že muž natáčel, jak dívku bije a fyzicky týrá. V další části záznamu, kterou viděli i přísedící na galerii pro veřejnost, pak nahý muž zachytil vlastní monolog. „Jmenuji se Rurik Jutting. Před pěti minutami jsem zabil, zavraždil tuhle ženu,“ říká a hledáčkem kamery snímá tělo. „Držel jsem ji tu od soboty, znásilňoval jsem ji a mučil,“ pokračuje.

Dále ve videonahrávce mluví o tom, jak snil o návratu do Británie, kde by unášel náctileté studentky a dělal si z nich sexuální otrokyně. „Vždy jsem měl temné představy,“ říká o sobě.

V pondělí muž před soudem prohlásil, že se cítí vinen ze zabití, nikoliv však z vraždy.

Než po nálezu mrtvých dívek skončil v rukou policistů, pracoval Jutiing pro společnost Bank of America Merill Lynch. Absolvent prestižní Cambridgeské univerzity býval podle vyšetřovatelů pravidelným návštěvníkem hongkongských nevěstinců.

Juttingův případ před dvěma lety šokoval Hongkong a vyvolal také v asijském finančním centru ostrou vlnu nevole vůči západním bankéřům. Policisté v jeho bytě našli kromě obou žen také kokain, sexuální pomůcky a mobil s fotkami sadomasochistických hrátek. Jedna z obětí byla ještě živá, zemřela na následky bodných ran. Tělo druhé ženy Jutting dal do kufru, který schoval na balkóně.

Newsletter