Dolar navýšil ztráty v dolarovém indexu pod 90 bodů a proti euru nad 1,2200 EURUSD. Korunu podpořilo silnější euro a vyšší tržní sazby. Aktuálně se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Britští labouristé oznámí jméno nového lídra strany

Na konferenci britské opoziční Labouristické strany v Liverpoolu bude odpoledne oznámeno jméno jejího nového vůdce. Na 640.000 členů a registrovaných příznivců strany vybíralo v uplynulých týdnech mezi dosavadním šéfem Jeremym Corbynem a bývalým stínovým ministrem práce Owenem Smithem.

Corbyn je podle analytiků favoritem, přestože mnozí členové vedení a poslanci strany mu nedůvěřují a domnívají se, že není schopen vyhrát parlamentní volby. Do vedení strany se Corbyn dostal teprve před rokem, když získal podporu levicového křídla labouristů.

Hlavní opoziční Labouristická strana má na konferenci, která potrvá do 28. září, také vyhodnotit situaci a stanovit další postup po červnovém referendu, v němž Britové odhlasovali odchod země z Evropské unie. Labouristé podporovali setrvání Británie v unii a právě jejich neúspěch v plebiscitu vedl ke zpochybnění Corbyna a novému hlasování o šéfovi strany.

Newsletter