Brněnské veletrhy módy Styl a Kabo byly největší za pět let

Na brněnské veletrhy módy Styl a Kabo, které byly největší za pět let, přišlo 5000 odborných návštěvníků, jimž je určen. Zatímco v okolních zemích podobné veletrhy zanikly, brněnský dokázal přežít ekonomickou recesi a nyní je jednou z nejdůležitějších kontraktačních akcí ve středoevropském regionu, vyplývá z tiskové zprávy Veletrhů Brno.

Třídenní veletrh, který začal v sobotu, dokázal přilákat nejvíce vystavovatelů od roku 2010, přijeli ze 16 zemí. Ukazovali módu pro jaro a léto příštího roku. „Styl a Kabo jako jediná kontraktační akce svého druhu v Česku a na Slovensku prokázaly svoji opodstatněnost a potvrdily rostoucí poptávku spotřebitelského trhu obuvi, oděvů, kožené galanterie a oděvních doplňků. Potěšitelný je návrat některých domácích výrobců,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Z 330 vystavovatelů jich bylo 83 z Česka. Ze zahraničí převažovali výrobci či prodejci z Polska, Německa a Slovenska, početné letos bylo zastoupení z Číny.

Výrobci i obchodníci si veletrhy pochvalují, protože se jim daří uzavírat obchody přímo na veletrhu, případně někteří obchodníci si na veletrhu zboží prohlédnou a objednávky uzavírají v následujících dnech. Jednatel společnosti V+J obuv Václav Vaněk uvedl, že na veletrhu udělá 20 až 30 procent z ročního množství objednávek.

Veletrhy se konají dvakrát za rok, příští ročník se uskuteční od 18. do 20. února. Na konci srpna 2017 se bude konat jubilejní 50. ročník.

Newsletter