Evropské i americké výnosy rostou. Poptávka je mírně vyšší po dolaru, který tak sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje kolem 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Bruselské letiště po útocích částečně otevřelo odletovou halu

Bruselské letiště dnes částečně znovu otevřelo svou odletovou halu poškozenou teroristickými útoky. Stalo se tak necelých šest týdnů poté, co při atentátu v letištní budově sebevražední útočníci zabili 16 lidí. Brahim El Bakraoui a Najim Laachraoui odpálili 22. března ráno výbušniny umístěné v kufrech. Třetí útočník se nedlouho na to vyhodil do vzduchu ve stanici metra Maalbeek v centru Bruselu. Útoky podnikla je stejná teroristická skupina napojená na Islámský stát, která o čtyři měsíce dříve udeřila v Paříži.

Letiště Zaventem již obnovilo některé lety, cestující ale museli pro odbavení používat speciální dočasné stany. Nově opravená odletová hala byla otevřena po speciální ceremonii. U vstupu do terminálu přibyly další bezpečnostní kontroly.

„Znovuotevření je důležitým okamžikem pro celou letištní komunitu i pro Belgii,“ uvedl šéf letiště Arnaud Feist. Podle svých slov doufá, že letiště by mohlo opět fungovat na 100 procent v polovině června.

Newsletter