Budoucnost OKD? O černouhelnou firmu projevili zájem další investoři

Představenstvo černouhelné firmy OKD na základě deklarovaného zájmu a obdržené indikativní nabídky dnes rozhodlo o zařazení nových zájemců do probíhajícího nabídkového procesu na prodej těžařské firmy. Serveru Roklen24 to v tiskové zprávě sdělil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

„Zvážili jsme všechna pro a proti. Jsme přesvědčeni, že je naše rozhodnutí jak v souladu s platnými podmínkami nabídkového procesu, tak se snahou managementu zajistit věřitelům v rámci insolvenčního procesu co možná nejlepší uspokojení jejich pohledávek. Noví investoři jsou podle našich informací srozuměni s tím, že vstupují do procesu v pozdní fázi. Proto OKD nebude a s ohledem na zákonné termíny insolvenčního řízení ani nemůže měnit podmínky a časový harmonogram nabídkového procesu,“ uvedl výkonný ředitel OKD a člen představenstva Antonín Klimša.

Zároveň upřesnil, že rozhodnutí představenstva OKD samozřejmě předcházela konzultace s insolvenčním správcem, který zařazení nových zájemců zejména s ohledem na možnou maximalizaci výtěžku pro věřitele do procesu podpořil.

Management OKD zahájil proces vyhledávání strategického investora loni v listopadu. Jeho výsledek může podstatným způsobem ovlivnit podobu řešení reorganizace společnosti. „S ohledem na probíhající proces nemůžeme komentovat ať již vlastní průběh nebo jeho účastníky. O výsledcích procesu budou v příslušných termínech informováni insolvenční správce, věřitelé a následně široká veřejnost v podobě společností předloženého reorganizačního plánu,“ dodal Čelechovský.

Newsletter