Euro proti dolaru umazalo část ranních ztrát. Obchoduje se pod 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se posunula do zisku kolem úrovně 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Bullard (Fed): Trh práce a inflace se zlepšuje, růst sazeb už v dubnu

Americká centrální banka (Fed) by měla zvážit zvýšení úrokových sazeb už na svém příštím zasedání koncem dubna. Ekonomický výhled je víceméně neměnný a inflace s nezaměstnanosti přesahují cíle. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg to řekl šéf Fedu v St. Louis James Bullard.

„Dostali jste další silná čísla o zaměstnanosti, zdá se, že trh práce se zlepšuje, mohli byste zřejmě zvážit další růst v dubnu,“ poznamenal Bullard, který tento rok o sazbách rozhoduje. Nezaměstnanost podle něj letos klesne na 4,5 procenta, když minulý měsíc byla na osmiletém minimu 4,9 procenta. Inflace by pak měla v roce 2017 být nad dvěma procenty, přičemž cíl centrální banky jsou dvě procenta.

Ve Fedu vypukla menší vzpoura proti šéfce Janet Yellenové. Čtyři ze sedmnácti členů totiž vyjádřili svůj nesouhlas s holubičím vedením tiskové konference, která se konala minulý týden po oznámení rozhodnutí bankéřů o sazbách. Fed nechal úroky beze změny, naznačil ale jejich zvýšení.

Newsletter