Burzu dnes táhly dolů finanční tituly a akcie operátora O2

Pražská burza dnes po dvou dnech růstu zpomalila. Index PX klesl o 0,14 procenta na 826,17 bodu. Kromě většiny finančních titulů se na poklesu podepsaly akcie operátora O2. Opačným směrem na index působily například akcie společnosti ČEZ či mediální skupiny CME. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Cenné papíry telekomunikační společnosti O2 Czech republic dnes odepsaly 2,44 procenta a dostaly se tak na úroveň 200 korun za akcii. To představuje jejich nejnižší závěrečnou cenu od konce loňského srpna.

Z finančních titulů se nejhlouběji do červených čísel podívaly akcie rakouské pojišťovny VIG, které odepsaly skoro dvě procenta na 460 korun. V minusu, a to o 1,7 procenta, byl i bankovní dům Moneta Money Bank. Emise rakouské Erste Bank oslabila o 0,71 procenta na 556 korun za akcii. Jedinou bankou, jejíž cenné papíry dnes posílily,byla Komerční banka. Hodnota jejích akcií vzrostla o 1,13 procenta na 902 korun.

Mezi ziskové tituly se dnes zařadila také energetická společnost ČEZ. Její akcie posílily skoro o procento na 441,30 koruny. Dařilo se i cenným papírům mediální skupiny CME, které zdražily o necelá dvě procenta na 53,50 koruny.

Newsletter