Zpřesněná data indexu PMI služeb eurozóny ukázala pokles pod 60 bodů. Euro proti dolaru oslabuje pod 1,1860 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,45 za euro.

Bývalé sídlo Tuzexu koupil I.J.O. Prague Investments za 355 mil.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal historický dům v centru Prahy poblíž hlavního nádraží za 355,1 milionu korun. Novým majitelem je společnost I.J.O. Prague Investments. V budově v minulosti sídlil například Tuzex. Úřad to dnes sdělil v tiskové zprávě. Jde o druhý největší prodej nemovitosti v historii úřadu.

Do výběrového řízení přišly tři nabídky, z nichž nejvyšší činila 299,3 milionu korun. Minimální cenu stanovil majetkový úřad státu o 300.000 korun nižší. V následné aukci, které se zúčastnili všichni tři zájemci, padlo 100 příhozů.

Areál převedla vláda na majetkový úřad v roce 2015. Úřad nabízel objekt ostatním organizačním složkám státu, nicméně žádná z nich neprojevila zájem. Proto úřad vyhlásil výběrové řízení s aukcí na prodej této budovy.

Newsletter