Cameron: Ve vládě jsem v půli práce, chci ji dokončit

Britský premiér David Cameron dnes večer vyzval voliče, aby mu umožnili dodělat svou práci v čele vlády, když je nyní „v polovině cesty“. 

V televizním diskusního pořadu Question Time, kde odpovídal na dotazy diváků ve studiu, slíbil, že jeho vláda nezavede žádné škrty u přídavků na děti nebo u slev na dani za výchovu potomků. I tak prý bude možné ušetřit více peněz ze sociálně štědrého státního rozpočtu. 

Cameron také řekl, že hodlá pokračovat v reformě britského zdravotního systému NHS, jehož efektivita byla za jeho vlády prý zvýšena snížení byrokratické zátěže hromadným propouštěním administrativních pracovníků, aby bylo na vyšší platy zdravotníků. Upozornil, že zlepšení zdravotních služeb není možné bez silného hospodářství. 

V pořadu, který se koná týden před britskými parlamentními volbami, vystoupí také vicepremiér Nick Clegg a vůdce opozičních labouristů Ed Miliband.

Politici odpovídají pouze na dotazy diváků, debatu mezi sebou už nevedou. 

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že labouristé a konzervativci mají zhruba stejné šance na vítězství. V některých těsně vedou jedni, v jiných zase ti druzí. 

Newsletter