Část amsterodamského letitě byla uzavřena kvůli údajnému ohrožení

Část amsterodamského mezinárodního letiště Schiphol byla v úterý v noci evakuována a na několik hodin uzavřena kvůli člověku, který tvrdil, že je terorista. Podle agentury AP to oznámila nizozemská policii. Úřady dříve uváděly, že uzavírka byla vyhlášena kvůli blíže neurčené bezpečnostní hrozbě. Opatření bylo dnes ráno odvoláno.

Za teroristu se prohlásil 25letý polský bezdomovec, který u sebe měl dva batohy. Podle policii byl Polák opilý. Policejní psi během zásahu na letišti určili, že v zavazadlech může být nebezpečný materiál. Vojenští pyrotechnici, kteří byli na místo přivoláni, ale žádné trhaviny nenalezli.

Podle očitých svědků policisté uzavřeli přístup do letištního obchodního centra. V příletové části letiště byli cestující nuceni čekat v celním prostoru a v místech výdeje zavazadel. Část autobusů určených k přepravě cestujících nevyjela.

Letištěm procházely zesílené policejní hlídky s automatickými zbraněmi a v neprůstřelných vestách. Na sociálních sítích se objevily fotografie policistů a pohotovostních vozidel ukrytých za barikádami.

Newsletter