CBRE zprostředkovala nákup centra Galerie Písek

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala nákup nedávno otevřeného regionálního obchodního centra Galerie Písek pro Raiffeisen realitní fond, který spravuje Raiffeisen investiční společnost.

Galerie Písek s rozlohou 7 tisíc čtverečních metrů, více než tuctem obchodů a centrálním parkovištěm s kapacitou 184 míst obsluhuje třicetitisícový Písek a díky ideálnímu umístění u hlavního tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi také obyvatele ze širšího okolí a tranzitní zákazníky. Obchodní centrum otevřelo své brány v květnu 2017 a jeho dosavadními majiteli byly společnosti DIBITI Investments a CSPP GROUP. V současné době je Galerie Písek obsazena ze 100 % – mezi hlavní nájemce patří Billa, Pepco, DM, Gate, CCC, A3 Sport, Super Zoo, Kik, Eruonics, Martes Sport, Pompo a Orion.

„Bylo pro nás potěšením spolupracovat s Raiffeisen investiční společností na této transakci. Regionální obchodní centra tohoto typu vnímáme jako lákavé příležitosti pro investory, kteří mohou profitovat z dlouhodobě rostoucí spotřebitelské poptávky v České republice i z různorodého mixu důvěryhodných nájemců, kteří dlouhodobě nevykazují výpadky ve svých příjmech.“ říká Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE.

Galerie Písek byla přes společnost Retail Park Písek pořízena do Raiffeisen realitního fondu, který dosáhl za první rok existence výnosu 4,41 %. Raiffeisen investiční společnost plánuje postupně navýšit objem prostředků ve fondu ze současných 632 milionů korun až na pětinásobek – přibližně 3 miliardy korun.

Newsletter