Cena BTC padá s tím, jak se šíří zvěsti o hacknutí burzy Binance [aktualizováno]

O více než 10 procent dnes spadla cena bitcoinu po té, co se začaly šířit zvěsti o hacknutí populární altcoinové burzy, která vznikla teprve loni. Dalším negativním fundamentem, který se na ceně mohl podepsat, může být také zmínka americké SEC, ta varovala před nebezpečím neregulovaných kryptoměnových burz a upozornila na nutnost jejich registrace. Cena BTC se tak poprvé od 26. 2. dostala pod 10 000 dolarů (nejníže se dnes pohybovala na 9400 USD za bitcoin).

Binance je v současnosti jednou z největších centralizovaných altcoinových burz – podle dat serveru CoinMarketCap drží kryptoměny v celkově hodnotě okolo 1,77 miliardy dolarů.

Hack burzy nebyl potvrzen, spekuluje se o zneužití bezpečnostní slabiny u některého rozšířeného trading bota (postiženi jsou pouze uživatelé, kteří mají registrovány API klíče pro externí aplikace a trading boty). Postiženým uživatelům byly údajně prodány jejich altcoiny za aktuální tržní cenu BTC. Jiná část uživatelů si stěžují na úplné zmizení některých balancí na účtech.     

S problémy Binance je spojována také další dnešní událost ve světě kryptoměn a to 100% cenový skok u minoritního altcoinu viacoin (VIA).  

Newsletter