Central Group nabídne investiční byty s garantovaným výnosem

Developerská společnost Central Group chce příští rok začít nabízet investiční byty s garantovaným výnosem. Ty zatím nabízí jen několik developerů, tento typ investice se objevil na trhu asi před dvěma lety. Místo koncovým uživatelům bytů hodlá Central Group investiční byty nabízet hlavně realitním investorům. ČTK to na veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real v Mnichově řekl majitel a generální ředitel Central Group Dušan Kunovský.

Developer tak reaguje na trend posledních měsíců, kdy si stále větší procento kupujících pořizuje nový byt ne kvůli vlastnímu bydlení, ale jako investici k pronájmu. Byty nakupují ve velkém kromě movitějších jednotlivců také firmy, v některých projektech jde o celé bloky bytů koupených naráz.

„Pro příští rok zvažujeme vstup do dalších segmentů bydlení. V lokalitách širšího centra Prahy připravujeme několik středně velkých projektů nájemního a investičního bydlení. Byty zde bychom chtěli prodávat přímo realitním investorům s garantovaných výnosem,“ řekl v rozhovoru s ČTK Kunovský s tím, že minimální výnos by měl být čtyři procenta. „U některých bytů bychom se ale rádi dostali třeba i k šesti procentům,“ doplnil šéf Central Group.

Jeden z předních českých rezidenčních developerů tak naváže na některé konkurenty, kteří už investorům byty s garantovaným výnosem nabízejí. K zatím posledním patří Pražská správa nemovitostí, ve svém rezidenčním projektu Eliška nabízela tyto byty i společnost Gaudí. Už dříve takovou investiční příležitost nabídly například firmy Carpaterra Capital Partners či Amigal Group.

Central Group však nehodlá opustit ani segment „klasického“ bydlení, spíše naopak. Díky neutuchajícímu růstu prodeje začíná stavět stovky bytů. „Jen v tomto týdnu jsme zahájili výstavbu druhé etapy projektu Letňanské zahrady, celkem jde o 183 bytů v šesti čtyřpodlažních viladomech s předzahrádkami a velkými terasami. Jde již o čtvrtý projekt, který jsme začali stavět během letošního podzimu. V příštím roce pak plánujeme zahájit výstavbu dalších nejméně 1300 bytů v 11 nových projektech nebo etapách,“ poznamenal Kunovský.

Firma tím podle něj reaguje na rostoucí poptávku po nových bytech, která je v letošním roce nejvyšší za posledních osm let a překonává i předkrizová čísla. Jen v Praze se má podle odhadů developerů prodat až 7000 nových bytů.

Central Group patří k největším rezidenčním developerům v České republice. Letos firma začala nebo zahájí stavbu takřka 1300 nových bytů, stejné množství plánuje zahájit v příštím roce. Za 21 let působení na trhu prodal Central Group více než 11.000 nových bytů, domů a parcel.

Newsletter