Ceny ojetých aut v červnu se zvýšily o dva tisíce korun

Průměrné ceny ojetých aut v Česku během června mírně zvýšily. Cena nabízených vozidel vzrostla o dva tisíce korun na zhruba 186.000 korun. Vyplývá to z údajů skupiny AAA Auto, která monitoruje nabídky na inzertních serverech i u ostatních prodejců. Mezi nejčastěji nabízenými vozidly dlouhodobě figurují modely Škoda Octavia a Fabia, VW Passat a Golf, pátou příčku drží Ford Focus.

Stabilní je i počet inzerovaných vozidel, nabídka se drží na počtu 75.000 aut. V nabídce ojetin se od dubna do června letošního roku objevilo 840 různých modelů vozů. Mírně se u nabízených aut snižovalo průměrné stáří na 9,5 roku a uváděný nájezd kilometrů, který se od května snížil o 3500 kilometrů na 154.301 kilometrů.

Podle společnosti Cebia, která se zabývá ověřováním původu vozidel, má ale 42 procent nabízených ojetých aut upravený počet najetých kilometrů. Téměř čtvrtina nabízených vozidel je rovněž ve skutečnosti starší než kolik uvádí prodejce. V průměru jsou tato podvodně omlazená vozidla starší o 1,8 roku, dodala společnost s odvoláním na data z druhého čtvrtletí letošního roku.

Největší počet nabízených ojetých vozů (70 procent) pochází z tuzemska, 17 procent je podle Cebie dovezených ze sousedního Německa a osm procent z Itálie. Zbylých pět procent pak připadá na ostatní státy.

Newsletter